broton | Pierwsza Pomoc inaczej niż zwykle
20432
post-template-default,single,single-post,postid-20432,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.10,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Pierwsza Pomoc inaczej niż zwykle

Tematyka Pierwszej Pomocy, to moim zdaniem najciekawszy i najbardziej wartościowy obszar związany z BHP.

Dlaczego? Ponieważ daje nam praktyczną wiedzę niezbędną do ratowania życia drugiego człowieka. Uważam, że każdy z nas powinien znać zasady Pierwszej Pomocy i potrafić je zastosować.

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Współczynnik przeżywalności można byłoby zwiększyć 2 – 3 krotnie dzięki zastosowaniu tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej (nazywanej popularnie masażem serca i sztucznym oddychaniem). Niestety obecnie pierwszej pomocy udziela się w przypadku 1 na 5 nagłych zatrzymań krążenia. Dlaczego? Podstawowym problemem jest brak wiedzy w społeczeństwie na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.

Nic nie zastąpi dobrego i praktycznego szkolenia. Aczkolwiek pomysł firmy HR LAB jest wart uwagi, ponieważ dzięki swojej interaktywności zachęci zarówno starszych jak i młodszych do zapoznania się z podstawami Pierwszej Pomocy.

24 042 komentarze