broton | Kontrola BHP w nowoczesnym wydaniu
21088
post-template-default,single,single-post,postid-21088,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

Kontrola BHP w nowoczesnym wydaniu

Raczej każdy się ze mną zgodzi, że kontrola BHP prowadzona w oparciu o uprzednio przygotowaną listę kotrolną jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem. W internecie mamy dostępnych mnóstwo list kontrolnych, ukierunkowanych na różne obszary bezpieczeństwa i branże. Jednak … 

Papierowe listy kontrolne to już przeżytek - czas na nowoczesne aplikacje wspierające pracę specjalisty BHP.

W sieci pojawia się coraz więcej rozwiązań wspierających pracę specjalisty BHP. Poniżej przedstawiam kilka moich sieciowych wykopów.

HSEQ Free

Prosta aplikacja umożliwiająca zgłaszanie raportów związanych z BHP lub jakością. Sporządzanie raportów z kontroli lub audytów. Aplikacja zawiera również moduł umożliwiający opracowanie oceny ryzyka zawodowego. Wersja którą testowałem, jest darmowa i można w niej bazować tylko na kilku już dodanych list kontrolnych bez możliwości dodania własnej. Przez co aplikacja jest dla mnie tylko zachętą do ewentualnego kontaktu z Firmą Mellora, która stworzyła to rozwiązanie i poproszenie o rozbudowanie aplikacji – oczywiście odpłatnie. Jednak jeśli komuś przypadną do gustu dołączone listy kontrolne, wszystko działa całkiem przyjemnie. Istnieje możliwość wygenerowania gotowego raportu, który będzie zawierał dodane przez nas wcześniej zdjęcia lub dodatkowe opisy. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość podpisania się pod raportem używając własnego palca.
Link do aplikacji: HSEQ Free
i Auditor – Safety Chcecklists

To moim zdaniem najlepsza aplikacja, która może służyć jako narzędzie do przeprowadzania inspekcji lub audytów BHP. Appka umożliwia tworzenie dowolnych list kontrolnych – co wg mnie jest największym plusem w tego typu rozwiązaniach. Dodatkowo jest profesjonalnie przygotowana pod kątem łatwości obsługi oraz samego wyglądu, który jest bardzo przejrzysty i zachęcający do dłuższego korzystania. Jedyną barierą jaka może się pojawić jest to iż aplikacja dostępna jest w języku angielskim, co może utrudnić korzystanie osobom nie znającym tego języka. Nie mniej jednak jeśli opanujemy tworzenie list kontrolnych, nie będzie to stanowiło większego problemu ponieważ lista będzie zawierać tylko to co sami do niej wprowadzimy. Na koniec to co również mnie przekonało do tej aplikacji jest końcowy wygląd sporządzonego raportu, który generuje się do pliku PDF – wszystko wygląda naprawdę profesjonalnie.
Link do aplikacji: iAuditor – Safety Checklists
Safety Inspector

To trochę uboższa wersja iAuditora. Również mamy możliwość tworzenia własnych list kontrolnych. Fajną opcją jest możliwość dodania kolejnego punktu do listy kontrolnej w trakcie przeprowadzania kontroli. Z praktycznego punktu widzenia jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ często dochodzi do sytuacji gdzie widzimy ewidentne nie spełnienie wymagania BHP, a akuratnie nasza lista kontrolna nie zawiera tego zagadnienia. Minusem jest wygenerowany raport, który nie wygląda zbyt specjalnie a co najgorsze jest kompletnie bezużyteczny, gdyż w wersji darmowej wywala nam nazwę aplikacji na całą stronę raportu. Zabrakło mi również przydatnej opcji dodawania zdjęcia do pytania kontrolnego.
Link do aplikacji: Safety Inspector

No Comments

Post a Comment